41-35515567
09141109196
ولوو پنتا (Volvo Penta)

ولوو پنتا (Volvo Penta)

معرفی برند و شرکت ولوو پنتا (Volvo Penta):

ولوو پنتا به عنوان یک برند معتبر جهانی در تولید موتورهای دیزل که نوع صنعتی آن جهت دیزل ژنراتور مورد استفاده قرار می گیرد امروزه در سراسر جهان شناخته شده است. امروزه موتورهای دیزل ولوو تا قدرت ۲۷۵ کیلو ولت آمپر در کشور آلمان، قدرت های ۳۰۰ و ۳۵۰ در فرانسه و مدل های بالاتر در کشور سوئد ساخته می شوند.

شما می توانید محصولات ولوو را چه به صورت موتور دیزل و چه دیزل ژنراتور با قیمت مناسب و گارانتی و خدمات پس از فروش نمایندگی ولوو از این مجموعه تهیه نمایید. جهت اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا با ما تماس بگیرید. همچنین لوازم یدکی این محصولات نیز موجود است.

ولوو پنتا تولید کننده انواع موتور جهت استفاده در دیزل ژنراتور و مصارف صنعتی و دریایی می باشد. ولوو پنتا با ارائه محصولات با تکنولوژی برتر و پشتیبانی بین المللی برای کاربرد های صنعتی ودریایی به عنوان برند شناخته شده در دنیا مورد تائید است.

تجربه ولوو پنتا در تولید موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا در ساليان متمادى حاكى از آن بوده است كه موتورهاى بيشتر از شش سيلندر، لرزش داخل V در موتورها  بالا بوده و حرارت سيلندر و سرسيلندر و قطعات داخلى موتور نيز بالا مى رود به همين دليل موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا كيفيت اوليه خود را از دست داده و دچار مشكل مى گردد. تأكيد ولوو پنتا بر ساخت موتورهاى شش سيلندر خطى علاوه بر رفع ايرادهاى فوق، مصرف سوخت و ميزان آلايندگى موتور را پايين آورده و طول عمر بيشتر موتور را با رعايت مسايل محيط زيست به ارمغان آورده است. قدرت تطابق و اعتماد بالا موتورهاى ولوو پنتا تا ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح دريا، هيچگونه افت توانى را تجربه نمى كنند و به راحتى خود را با آب و هواى متغير تطبيق مى دهند.  اين موتورها كه در كارخانجات ولوو در سوئد، آلمان و فرانسه ساخته مى شوند، از كيفيتى جهانى و يكدست بهره مى برند كه بالاترين ميزان اعتماد را به همراه دارند. بهره ورى در مصرف سوخت دیزل ژنراتور ولوو پنتا با مديريت فرآيند احتراق و با استفاده از كنترل دقيق جريان هواى ورودى و الگوى تزريق سوخت، بيش از پيش موفق شده است تا بهره ورى در مصرف سوخت را به حداكثر برساند.نتيجه اين امر صرفه جويى در مصرف سوخت و كاهش ميزان آلاينده هاى خروجى اگزوز مى باشد.

مديريت كامل الكترونيكى سيستم مديريت الكترونيكى موتور به طور دائم اطلاعات مورد نياز را از حسگرهاى موجود در موتور دريافت مى كند و با نظارت بر عملكرد موتور، ميزان تأمين و زمان بندى تزريق سوخت را كنترل مى كند. ولوو پنتا با استفاده از بهترين ، Derating سيستم كامل الكترونيكى جهت پيشگيرى از افت توان و عملكرد هوشمند موتور را تضمين مى كند و سيستم هاى حفاظتى مانع از هرگونه خسارت و آسيب به موتور مى شوند. مولدهای برق ديزلی مجهز به موتورهای ولوو Volvo و ژنراتورهای استمفورد Stamford ، مک آلته MeccAl te یا پاورژن Powergen که با لوازم و قطعات فابريک کوپل مي گردند. کليه ديزل ژنراتورها دارای تابلوهای کنترل با برد کنترل اتوماتيک جهت کار در سيستمهای اضطراری يا دائم کار و با برد کنترل سنکرون (در صورت درخواست خريدار) جهت کار بصورت پارالل با يکديگر، به همراه کليد اتوماتيک جريان سه پل (۳ Pole)، باطری و کابلهای باطری، انباره اگزوز، لرزه گير اگزوز، ضربه گير موتور ژنراتور، مخزن سوخت روزانه تعبيه شده در شاسی (تا توان ۷۰۰ KVA) و همچنين دارای تجهيزات اضافه انتخابی بوده که خريداران مي توانند بر حسب نياز، شرايط محل نصب و بهره برداری اقدام به سفارش نمايند.

برتری های دیزل ژنراتور های ولوو پنتا (Volvo Penta) :

 • نصب آسان روی ژنراتور برق با میزان قدرت بالا و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
 • خروجی یکنواخت و بدون لرزش با صدای نسبی کم
 • سرویس و نگهداری آسان
 • مصرف پایین سوخت
 • گازهای خروجی کم اگزوز
 • قیمت مناسب دیزل ژنراتور ولوو پنتا
 • در دسترس بودن لوازم وقطعات یدکی و مصرفی
 • قابلیت کار در شرایط آب و هوایی سخت
 • قابلیت کوپله شدن با اغلب ژنراتور های برق با برند های معتبر دنیا

مزیت دیزل ژنراتور ولووپنتا نسبت یه سایر دیزل ژنراتورها :

شرکت VOLVO PENTA سوئد از جمله شرکت های زیر مجموعه شرکت volvo است. که اقدام به ساخت موتورهای دیزلی با کاربرد ژنراتوری می نماید. دیزل ژنراتورهایی که با موتور دیزلی ولوو پنتا کوپله می گردند به نام دیزل ژنراتور ولوو ویا دیزل ژنراتور ولوو پنتا مشهور هستند.از جمله مزیت های دیزل ژنراتور ولوو پنتا می توان به داشتن ECU بروی موتور دیزلی اشاره کرد که باعث می شود:

 1. اولا به تطبیق میزان بار (LOAD) با گازوئیلی مصرفی با بالاترین دقت منجر شود. به طوری که دیزل ژنراتور ولوو پنتا مصرف سوخت پایین تری نسبت به برندهای دیگر درتوان مشابه دارا بوده.
 2. ثانیا به دلیل ارتباط ECU با تعداد زیادی سنسور که در داخل و روی بدنه موتور ولوو نصب شده اند، منجر به حفاظت و کنترل بسیار بالایی مطابق با آخرین استانداردهای اروپایی در دیزل ژنراتور ولوو شده است تا جایی که دیزل ژنراتور ولوو پنتا نسبت به سایر برندها ومارک هایی که حتی دارای ECU هستند دارای حفاظت وکنترل بسیار بالایی بوده، این دو عامل استفاده بسیار زیاد از دیزل ژنراتور ولوو پنتا ، در کاربرد دائم کار(استفاده برای چندین ساعت مداوم) را به خصوص به دلیل کاهش هزینه تمام شده تولید برق (قیمت گازوئیل مصرفی) در مناطقی که برق شهر وجود ندارد و یا هزینه خرید برق بسیار بالا است سبب شده است.

همچنین به دلیل طراحی بسیار مدرن  سیلندر و پیستون ها ، دیزل ژنراتور ولوو پنتا با داشتن ECU ، جز دسته دیزل ژنراتورهای راه انداز سریع ( FAST START ) قرار بگیرد در نتیجه دیزل ژنراتور ولوو پنتا دربیمارستان ها _ فرودگاها _ بانک ها وسایر مراکز حساس به عنوان پشتیبان برق شهر (برق اصلی) به صورت اضطراری ( امرجنسی) استفاده شود که در هر صورت استفاده از دیزل ژنراتور ولوو پنتا چه در کاربرد  Stand by (امرجنسی) وچه در کاربرد Prim (دائم کار) به دلیل مدرن بودن وداشتن بالاترین سطح تکنولوژی توصیه می شود. لازم به ذکر است دیزل ژنراتور ولوو پنتا همگی در تولیدات این شرکت دارای ECU هستند.

توصیه هایی که در خرید دیزل ژنراتور ولوو پنتا (Volvo Penta) باید بدانیم :

دیزل ژنراتور ولوو پنتا ونیز موتور برق ولوو در دو کاربرد:

۱- دیزل ژنراتور ولوو پنتا اضطراری (Standby):

دیزل ژنراتور در مراکز صنعتی و سایر ارگان های حساس که قطع برق موجب خسارات مالی و بعضا انسانی می شود، استفاده می گردد از قبیل بیمارستان ها ، فرودگاه ها، کارخانه های تولید مواد غذایی و غیره. در کاربرد Standby دیزل ژنراتور از تابلو ATS (تابلو برق امرجنسی) به منظور خاموش و روشن کردن دیزل ژنراتور بصورت کاملا اتوماتیک علاوه بر تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور(تابلو برق AMF) استفاده می شود.در این کاربردها دیزل ژنراتور ولوو پنتا به دلیل FAST START بودن ونیز تطبیق سریع بار موجود با میزان مصرف گازوئیل در کسری از ثانیه ، ولتاژ وفرکانس خروجی تقریبا همواره ثابت است حتی در تغییرات ناگهانی وشدید بار مصرفی، این برتری دیزل ژنراتور ولوو پنتا نسبت به سایر برندها ، دیزل ژنراتور ولوو پنتا را در کاربرد اضطراری بی نظیر نموده است.

۲- دیزل ژنراتور ولوو پنتا دائم کار (Prime):

از دیزل ژنراتور در مکان هایی استفاده می شود که خطوط انتقال برق وجود ندارد ویا استفاده از برق شهر مقرون به صرفه نیست، از قبیل معادن _ تالارهای و…. در این کاربرد توصیه می شود دیزل ژنراتور حتما دارای تابلوی حفاظت وکنترل دیزل ژنراتور قدرتمند که شامل بردهای کنترل حفاظت است ، استفاده می گردد. در پاره ای از زمان ها استفاده از دیزل ژنراتور باعث آلودگی صوتی شده وایجاد مزاحمت می کند، در این مواقع استفاده از کانوپی برای دیزل ژنراتور (دیزل ژنراتور ولوو سایلنت) توصیه می شود. این تجهیز جهت افزایش IP دیزل ژنراتور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تریلر دیزل ژنراتور ولوو پنتا :

حمل ونقل دیزل ژنراتور به کرات در مواقعی که در مکانی خاص دیزل ژنراتور استفاده نمی شود بسیار مهم وپر هزینه می باشد به این منظور دیزل ژنراتور را بروی تریلی قرار داده به این ترتیب می توان دیزل ژنراتور از مکانی به مکانی دیگر به راحتی حمل کرد. در مناطق سرد سیر کشور عزیزمان ایران ، سرما باعث می شود دمای گازوئیل به نقطه احتراق نرسد درنتیجه دیزل ژنراتور روشن نشود (پس از استارت دیزل ژنراتور خاموش شود) در این مواقع استفاده از گرمکن دیزل ژنراتور جهت گرم کردن دمای اولیه بدنه موتور دیزل توصیه می شود.

گرمکن دیزل ژنراتور ولوو پنتا :

گرمکن دیزل ژنراتور ولوو پنتا جهت آب بیشتر از سایر گرمکن های دیزل ژنراتور ولوو پنتا استفاده می گردد البته دیزل ژنراتور ولوو پنتا به دلیل داشتن ترموستات داخلی دیگر نیازی به گرمکن ندارد که این خود از ویژگی های دیگر دیزل ژنراتور ولوو پنتا می باشد که در مواقع اضطراری جهت آماده به کار نگه داشتن باطری دیزل ژنراتور ولوو پنتا از باطری شارژر در داخل تابلو دیزل ژنراتور استفاده می شود تا در مدت زمان خاموشی دیزل ژنراتور ولوو پنتا، باطری به وسیله برق شهر شارژ شود.

آدرس وب سایت شرکت ولوو پنتا (Volvo Penta) :

https://www.volvopenta.com