41-35515567
09141109196
مرسدس بنز (mercedes benz)

مرسدس بنز (mercedes benz)

لوگو و نام برند

نام این شرکت برگرفته از اسم دختر امیل جلینک تاجر بزرگ اتریشی و نماینده فروش محصولات بنز گرفته شده است و به معنای زیبا و باوقار است. لوگو این شرکت در ابتدا تنها به شکل یک ستاره تو پر بود که نشان دهنده تسلط این شرکت بر زمین و آسمان و آب می باشد که در سال ۱۹۰۳ طراحی و در سال ۱۹۲۳ به عنوان نشان تجاری این برند انتخاب شد .

اما با گذشت زمان و بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در سال ۱۹۲۶ لوگو شرکت mercedes benz به یک دایره که وسط آن یک ستاره قرارگرفته است، تغییر پیدا کرد که محل نصب این لوگو نیز بر روی پنجره رادیاتور خودروها بود . البته لوگو فعلی این شرکت در سال ۱۹۳۷ طرحی شده است که یک سه شاخه تو پر یا همان ستاره است و یک دایره این ستاره را در برگرفته است.

تاریخچه ی بنز

این شرکت در سال ۱۹۸۰ توسط گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ تاسیس شد. پیش از این تاریخ، خیلی پیش تر خودرو اختراع شده بود، اما برای حرکت از نیروی بخار استفاده می کرد و این نیرو اجازه پیمودن مسیرهای طولانی را نمی داد. از شرکت های زیر مجموعه این کمپانی که بسیار نقش مهم داشت شرکت بنز آگ است که در سال ۱۸۸۳ توسط کارل بنز به تاسیس رسید. در سال ۱۹۰۰ و درگذشت گوتلیب دایملر این شرکت تصمیم به ادغام با شرکت دی ام جی گرفت که قراردادی بین ویلیام مایباخ و امیل جلینگ بسته شد و در طی این همکاری و مشارکت نام این کمپانی ها به مرسدس جلینگ تغییر پیدا کرد .

در سال ۱۹۲۶ دو شرکت دایلمر موتورن گیزشافت و بنز ان سی تصمیم به ادغام گرفتند و نام شرکت را به دایلمر بنز تغییر دادند و کارخانه دو شرکت از ان پس تمامی محصولات این دو کمپانی را با نام مرسدس بنز به تولید رسانده و به بازار عرضه کردند . در سال ۱۹۹۸ این شرکت دوباره تصمیم به ادغام با یک شرکت دیگر به نام کرایسلر گرفت و با یکدیگر تشکیل شرکتی با نام دایملر کرایسلرآگ را دادند که این شرکت مدیریت شرکت mercedes benz را نیز بر عهده گرفت .

در سال ۲۰۰۷ شرکت کرایسلر توسط شرکت مدیریت سرمایه سر بروس خریداری شد و ادغام این شرکت رو به انحلال رفت و از ان پس تمامی محصولات mercedes benz زیر نظر یک کمپانی به نام دایملر آگ تولید و روانه بازار شد.

آدرس وب سایت شرکت مرسدس بنز(mercedes benz):

https://www.mercedes-benz.com/