41-35515567
09141109196
پرکینز (Perkins)

پرکینز (Perkins)

معرفی برند و شرکت پرکینز (Perkins):

دیزل ژنراتور ساخت شرکت پرکینز (Perkins) در سال ۱۹۳۲ میلادی و توسط فرانک پرکینز و چارلز چپمن با مسئولیت محدود ثبت و شروع به کار که در حال حاضر به صورت سهامی عام و شعبه ای از شرکت معروف کاترپیلار است. در ابتدا پرکینز (Perkins) سازنده موتور دیزل برای بازارهای مختلف کشاورزی، ساخت و ساز، انتقال مواد، تولید انرژی ، صنایع و … بود. شرکت پرکینز با گسترش دامنه فعالیت خود در زمینه ساخت موتورهای مولد و دیزل هزاران گونه موتور مختلف شامل موتورهای گازی و دیزلی را تا به امروز تولید کرده است.

مؤسس کمپانی موتور پرکینز (Perkins):

پرکینز نام خود را از موسس و بنیانگذار خود فرانک پرکینز (Frank perkins) گرفته است. وی در سال ۱۸۸۹ در شهر پیتر بور انگلستان متولد شد. پدر و پدربزرگ او هر دو مهندس در شرکت خانوادگی تولید ماشین آلات کشاورزی و غلتک های راه سازی بد فورد و پرکینز (Badford & Prekins) فعالیت داشتند.

پشتکار همیشگی راز رسیدن به نتیجه: فرانک پرکینز در آن زمان باور داشت که موتور های دیزل به دلیل قدرت بالای سوخت گازوئیل، نیروی پیشران سیستم های آینده خواهند بود. او ایمان داشت که می تواند موتور های دیزلی قابل رقابت با موتورهای بنزینی را بسازد.

فرانک پرکینز در ۷ ژوئن ۱۹۳۲ شرکت شخصی خود را برای رسیدن به باور هایش تاسیس کرد. در آن زمان جهان در رکود اقتصادی قرار داشت و فضای کسب و کار بسیار سخت بود. دوست و همکار او آقای چاپمن نیز به عنوان متخصص و مدیر فنی شرکت با او همکاری داشت. این دو شخصیت بسیار با هم متفاوت بودند.

پرکینز یک مدیر فروش خطر پذیر و بسیار برون گرا، چاپمن یک نابغه بازنشسته اما کمرو و خجالتی بود. هر دو آنها به پتانسیل خفته موتورهای دیزل ایمان داشتند. آنها شروع به ساخت اولین دیزل خود به نام VIXEN کردند. کارگاه آنها واقع در مرکز شهر پیتربورو بود.

این کمپانی در حال حاضر طیف وسیعی از بازار موتورهای دیزل ، بخصوص موتورهای دیزل سریع تر را در دست دارد. کمپانی پرکینز موتورهای دیزل که در اتومبیل های سواری نیز کاربرد دارد را هم در دستور فروش خود دارد.

البته موتور دیزل پرکینز و همچنین محصولات این برند در کاربردهای راهسازی و ساختمانی نیز اسم و رسم خود را دارند. این گمپانی همچنین مبادرت به تولید ماشین آلات کوچک کشاورزی نیز کرده است و این روزها فروش ویژه ای در زمینه چمن زن های مناسب برای زمین های گلف داشته است. کمپانی پرکینز انگلستان در ابتدا (سال ۱۹۳۲) با توجه به نیاز آن روز جامعه اروپا فعالیت خود را در زمینه موتور های دیزل با قدرت و دور بالا مخصوص کاربری های کشاورزی شروع کرد.

کمپانی پرکینز از سال ۱۹۷۰ به عنوان تامین کننده اصلی موتورهای دیزل کمپانی CATERPILLAR آمریکا بوده است. Perkins انگلستان در ادامه فعالیت هایش از سال ۱۹۸۰ به طور رسمی به عنوان همکارCAT در حال فعالیت است. این دو شرکت با ادغام در یکدیگر سیاست تقسیم بازار را برای هم افزایی بیشتر و حضوری قدرتمندتر در سراسر دنیا در پیش گرفته اند. کمپانی کترپیلار و پرکینز برخی از رده محصولات را برای یکدیگر تولید می نمایند. شما با دقت در برخی از رده محصولات پرکینز (سری های ۲۰۰۰) میتوانید لوگو CAT را بر روی موتور دیزل پرکینز مشاهده کنید و نیز بالعکس.

یکی از کاربریهای عمده موتورهای دیزل پرکینز تولید موتور های دیزل تخصصی جهت کاربری تولید برق یا همان دیزل ژنراتور (Power Generation) میباشد. دیزل ژنراتور های پرکینز به دلیل تمرکز بر ماهیت تولید توان قابلیت های بسیار خوبی را در شرایط مختلف بارگیری از خود نشان میدهند. این قابلیت ها سبب برتری کامل دیزل ژنراتور های پرکینز را در مقایسه با بسیاری از برندهای جا افتاده (که گاهاً از صنعت ماشین سازی و … ) وارد بخش تولید مولد دیزل شده اند گردیده است.آگاهی و اطمینان از این امر بسیار ساده است. با مراجعه به سایت رسمی این شرکت ها متوجه محدودیت در توان خروجی موتور های دیزل جهت کاربری Power Generation آنها خواهید شد. همچنین میتوانید با انتخاب دو موتور مشابه و بارگیری از آنها (توسط Load Bank) به واقعیت های بسیاری در این زمینه دست یابید.البته این برتری از سایر کمپانی ها دلیل بر ضعف تولیدات آنها نیست. اغلب این شرکت ها در زمینه همان محصولاتی که تولید کننده تخصصی آن میباشند و با آن شناخته میشوند دارای برتری های لازم و بی چون و چرا هستند.

موتور دیزل پرکینز(Perkins) :

اولین تست موتور دیزل آنها به زودی و پس از مدت کمی از تاسیس در عصر یک روز شنبه پاییزی در سال ۱۹۳۲ انجام شد. این موتور دیزل با استفاده از هندل روشن و شروع به کار می کرد. البته این موتور دیزل از در پوشه های احتراقی که در کوره ذغال کک گرم می شد کمک گرفته بود. آنها توانستند موتور خود را با موفقیت روشن و به میزان ۴۰۰۰ دور در دقیقه برسانند. این موتور در آن زمان فاقد سیستم گاورنر جهت تنظیم دور بود. بدین ترتیب اولین موتور دیزل پرکینز در سال ۱۹۳۲ متولد گردید.پس از آن در سال ۱۹۳۷ موتور جدید P6 شش ماه بعد از اولین امتحان به عنوان نمونه اولیه تولید شد. انقلابی که موتور دیزل P6 پرکینز در صنعت دیزل ایجاد کرد آنها را به عنوان یک عضو جدید بازار دیزل معرفی نمود. در سال ۱۹۳۸ موتورهای LYNX ، WOLF و LEO PARD 1,2 در صنایع و ماشین آلات مختلف صنعتی، دریایی و کشاورزی و در بیش از ۶۵۰ کاربری مختلف استفاده می شد. فرانک پرکینز زمینی را در East field برای رسیدن به آنچه دورنمای ذهنی خود به عنوان رهبر بازار دیزل داشت تهیه کرد. از آن پس پرکینز به سرعت دوران تحول برای رسیدن به عنوان تامین کننده اصلی موتورهای دیزل در سرار جهان آغاز نمود.

تاريخچه پرکینز (Perkins):

بیش از ۷۵ سال شرکت Perkins مشغول به ساخت موتورهای دیزل با بالاترین کیفیت , بهترین عملکرد و قابلیت اطمینان بسیار بالا بوده است. Perkins به یکی از پیشتازان در زمینه تولید و توزیع موتورهای دیزل و موتورهای گازی از ۴ تا kW 2000 تبدیل شده است . بیش از ۱۰۰۰ تولید کننده تجهیزات صنعتی مختلف اطمینان %۱۰۰ خود را به محصولات این شرکت اعلام کرده اند. این شرکت برای اکثر زمینه های مختلف صنعتی اعم از راه سازی, کشاورزی, دریایی و الکتریکی موتور دارد:

  • موتور دیزل جهت تجهیزات صنعتی
  • موتور دیزل جهت تجهیزات راه سازی
  • موتور دیزل جهت تجهیزات کشاورزی
  • موتور دیزل جهت تجهیزات دریایی
  • موتور دیزل جهت تجهیزات الکتریکی

فروش محصولات و تولیدات شرکت پرکینز (Perkins) شامل:

دیزل ژنراتور های پرکینزPerkins در رنج های ۱۱ KVA الی ۲۵۰۰ KVA

لوازم یدکی دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور پرکینز ، دیزل ژنراتور Perkins ، موتور دیزل پرکینز ، موتور پرکینز ، موتور Perkins ، ژنراتور پرکینز ، ژنراتورPerkins  ، موتور دیزل Perkins ، موتور دیزل پرکینز

آدرس وب سایت شرکت پرکینز (Perkins):

https://www.perkins.com