41-35515567
09141109196

انواع مقالات در زمینه‌ی دیزل ژنراتورها و موتورها

بلاگ ها

برای تضمین عملکرد رضایت بخش دستگاه دیزل ژنراتور، نصب آن باید طبق راهنمایی‌های نصب استاندارد شرکت تولید کننده انجام شود. رعایت اقدامات ایمنی مناسب باید در هنگام نصب، راه اندازی و بهره برداری از دیزل ژنراتور‌ها در نظرگرفته شود. دستگاه‌های دیزل ژنراتور ممکن است مدت زمان طولانی را کار کنند، لذا نیازمند نگهداری با برنامه ریزی قبلی می‌باشند. پس کلیه افرادی که از دستگاه دیزل ژنراتور استفاده می‌نمایند باید درمورد نحوه کار و ایمنی از آن نیز اطلاعات کافی داشته باشد.

نحوه‌ی نصب و بهره برداری دیزل ژنراتور

نحوه‌ی نصب و بهره برداری دیزل ژنراتور

موتور برق‌ها از دو بخش عمده موتوری و ژنراتوری تشکیل شده اند، بخش موتور محرکه مکانیکی برای به کار انداختن شفت ژنراتور را تامین میکند. توان خروجی دیزل ژنراتور‌ها با توجه به نوع بهره برداری از آن‌ها دسته بندی میشوند. برای مصارف صنعتی باتوجه به توان بالای مورد نیاز دیزل ژنراتور‌های بزرگتر و برای مصارف شخصی از اندازه‌های کوچک‌تر مولد‌ها بهره گرفته خواهد شد.

موتور برق‌های گازسوز

موتور برق‌های گازسوز

برای انتخاب دیزل ژنراتور در دو مرحله عمل می‌کنیم ابتدا بار الکتریکی مصرفی را محاسبه می‌کنیم سپس بر اساس اطلاعات بدست آمده به انتخاب دیزل ژنراتور متناسب با نیاز می‌پردازیم ضریب بار برای بار‌های دائم و اضطراری باید مشخص شود به این منظور که ضریب آن برای بار‌های دائم کار ۱۰۰% و برای بار‌های متناوب کار بین ۰-۱۰۰ درصد و برای بار‌های اضطراری در حدود ۰-۲۰ درصد در نظر گرفته می‌شود

تعیین ظرفیت ژنراتور

تعیین ظرفیت ژنراتور

از عوامل موثر بر قیمت ژنراتورها می‌توان از قیمت موتور برند و کانوپی اشاره کرد

عوامل موثر بر قیمت ژنراتورها

عوامل موثر بر قیمت ژنراتورها

معمولا لرزه گیر‌های فنری بصورت متعلقات جانبی دیزل ژنراتور‌ها بهمراه آن‌ها از سوی کارخانه سازنده ارسال میشود، ولی تعدادی از کارخانجات سازنده، لرزه گیر را بعنوان یک قطعه جنبی اختیاری بسته به سفارش مشتری ارسال می‌نمایند.

لزوم استفاده از لرزه گیر در دیزل ژنراتورها

لزوم استفاده از لرزه گیر در دیزل ژنراتورها

در زمان طرحی واجرای ساختمان محل نصب دیزل ژنراتور‌های اضطراری، ملاحظاتی نیاز است که در این بلاگ دراین باره توضیح میدهیم

ملاحظات نصب دیزل ژنراتور

ملاحظات نصب دیزل ژنراتور

استفاده کنندگان از دیزل ژنراتور می‌دانند که اقدامات خاصی وجود دارند تا موتور دیزل برای عملکرد مناسب در زمستان آماده شوند. موتور‌های دیزل دریایی‌ها و ایستگاه‌های خارج شهری به راحتی در این دسته بندی قرار میگیرند.

آماده سازی دیزل ژنراتور برای زمستان

آماده سازی دیزل ژنراتور برای زمستان