41-35515567
09141109196

1399/11/01

برچسب ها :

دیزل ژنراتور
تعیین قیمت
موتور

عوامل موثر بر قیمت ژنراتورها

عوامل موثر بر قیمت ژنراتورها

قیمت موتور دیزل بیش از نیمی از قیمت دیزل ژنراتور را به خود اختصاص می‌دهد.

برند

برند موتور و همچنین کشور سازنده دیزل موثرترین عامل بر قیمت دیزل‌ها می‌باشد.
برند‌های مطرح موتور دیزل در بازار ایران پرکینز انگلستان (Perkins)، کامینز (Cummins)، ولوو سوئد (VOLVO Penta) است. کیفیت و قیمت موتور‌های دیزل “پرکینز و کامینز” انگلیسی به طور نسبی از موتور‌های دیزل “ولوو” بالاتر است.

پس از موتور ژنراتور بیشترین اثر را بر روی قیمت دیزل ژنراتور دارد. برند‌های مطرح موجود در بازار ایران شامل ژنراتور استمفورد انگلستان، ژنراتور لوری سومر فرانسه و ژنراتور‌های مکالته ایتالیا می‌باشد. قیمت ژنراتور‌های استمفورد و لوری سومر معمولاً بالاتر از سایر برند‌های موجود در بازار می‌باشد.

تابلو کنترل از اجزا اصلی و مهم هر دیزل ژنراتور است. قیمت هر تابلو کنترل به نوع (دستی، اتوماتیک و پارالل) و نیز کیفیت آن و برند قطعات آن وابسته است. برند‌های معتبر در زمینه کنترلر‌ها همچون Datakom ترکیه، DeepSea انگلستان و ComAp چک و در زمینه قطعات قدرت شامل Schneider فرانسه، ABB سوئد و زیمنس آلمان است.

کانوپی

کانوپی به عنوان صداگیر دیزل ژنراتور و هم به عنوان محافظ در مقابل شرایط محیطی مانند گرد و خاک، باران و … عمل می‌کند، کیفیت ساخت بر قیمت دیزل ژنراتور تاثیر بگذار خواهد بود.

undefined

برای انتخاب دیزل ژنراتور موارد زیر را در نظر می‌گیریم:

  1. محاسبه بار الکتریکی مصرفی
  2. نوع بهره برداری (اضطراری،حالت کار دائم)


هدف از محاسبه‌ی بار الکتریکی رسیدن به مقدار حدودی از نیاز به انرژی الکتریکی برای تهیه ژنراتور مناسب است چراکه اگر ژنراتور ظرفیتی کمتر از مقدار محاسبه شده داشته باشد نمی‌تواند پاسخگویی برای نیاز مصرفی باشد و در صورت انتخاب ظرفیت بزرگتر از تقاضا هزینه اضافی به سرمایه گذار تحمیل خواهد کرد. 

نظر خود را به محصول مربوطه ثبت نمایید.